OBVESTILO

Banka turističnih priložnosti Slovenije je ob svojem drugem rojstnem dnevu prešla v novo spletno okolje, ki skriva vrsto pridobitev:

- enostavnejši pregled vseh vrst pologov (ideje, energije, znanje, novice)
- možnost direktnega povezovanja z drugimi komitenti (več različnih stopenj)
- oddaja prošnje za presojo vaše ideje (izvajajo strokovnjaki inkubatorske mreže)
- možnost avtomatskega sporočanja o novostih

Vabljeni na www.BTPS.si, kjer se nahajajo tudi vsi pologi iz te strani, ki v prihodnje ne bo več ažurirana, saj jo nadomešča novi portal.


BTPS | pologi | english | novice | znanje | izboljšave | sejalec

PREDLOGI raziskav | PRETOK znanj | Kako gre BTPS?

Prva pomoč za vaše ideje | Pogosta vprašanja (FAQ)
Stran je namenjena znanju. Dobrodošli ste vsi, ki znanje s področja turizma iščete (>>objavljamo, kakšne raziskave ali informacije potrebujete) in dobrodošli ste vsi, ki tovrstno znanje (brez)plačno ponujate (>>objavljamo vaše vire). Denarno plačilo za raziskavo vsekakor ni edino plačilo; še posebej za mlade, obetavne, ki si nabirajo reference, zaradi katerih bo višje plačilo kasneje - logično. Ponujamo vam BTPS priložnost, da se dokažete! (Za dodatne informacije in dostop do celotnih objavljenih dokumentov pišite na BTPS@slovenia.info.)

OPOZORILO: Objavljene raziskave ne izražajo nujno stališča Banke turističnih priložnosti Slovenije (BTPS) ali Slovenske turistične organizacije (STO); BTPS in STO ne odgovarjata za pravilnost podatkov, objavljenih s strani komitentov BTPS.

2. 6. 08

Vključevanje verskega turizma v kulturno turistično ponudbo Slovenije

Avtorica diplomske naloge: Blanka Ravnikar


Mentorica: mag. Sonja Sibila Lebe


Organizacija: Ekonomsko-poslovna fakulteta v Mariboru

Namen diplomskega dela je analizirati pogoje in možnosti za boljši oziroma hitrejši razvoj turizma božjih poti v Sloveniji ter raziskati možnosti povezovanja slovenskih božjepotnih krajev, cerkva in samostanov med seboj in hkrati preveriti možnost vključevanja tudi tujih božjepotnih ponudnikov, zlasti iz sosednjih držav, Avstrije, Italije, Madžarske in Hrvaške. Avtorica v zaključku ugotavlja, da ima Slovenija v sklopu kulturnega turizma neizmerne razvojne možnosti predvsem na področju verskega turizma, saj velja za deželo cerkva, kapelic in znamenj, ki jih je moč najti na slehernem griču.

Ni komentarjev: